FIBA CLEAN GAME
loading...Please wait while content is loading.
FIBA CLEAN GAME

Kampaň „Čestná hra“

V souladu s hnutím Mezinárodního olympijského výboru (MOV) a v úzké spolupráci s Mezinárodní antidopingovou agenturou (WADA) se FIBA zapojuje do širokého boje proti dopingu a od roku 1989 na všech svých akcích pořádá dopingové kontroly.
V roce 2002 byla podle stejného systému založena globální antidopingová kampaň za využití různých materiálů od publikací, triček, plakátů a samolepek až po účast známých profesionálních sportovců, kteří přispěli k povědomí o nebezpečích dopingu. O vytvoření projektu „Čestná hra FIBA“ se naskytlo několik možností ke globální distribuci znalostí o nástrahách a pastech dopingu.

Odrazový můstek

Rok 2006 byl odrazovým můstkem v kampani „Čestná hra FIBA“. Bylo vytvořeno inovativní logo. To bylo navrženo Francouzským designovým domem a představeno bylo v červenci 2006. Logo představuje otisk prstu tvořený sloganem v patnácti různých jazycích. Mezi hlavní cíle při tvoření loga patřilo rozšíření povědomí o nebezpečí dopingu prostřednictvím pozitivních zpráv, spíše než těch negativních, a zacílit především na mladé hráče a fanoušky. Barevný, multikulturní a inovativní vzhled motivují hráče po celém světě, aby přijali základní myšlenku čestné hry ve sportu. Nové logo bylo poprvé k vidění v rámci FIBA Mistrovství světa 2006 v Japonsku v různých variacích od nálepek až po bannery umístěné ve všech halách. Při rozcvičování nosili hráči oranžová trička s logem pro novou kampaň „Dny bez dopingu“, představující slogan Čestné hry.

Značka Čestné hry

Značka „Čestná hra“ se rozšiřuje i v dalších letech a zvyšuje svoji viditelnost jak uvnitř akcí, tak i navenek. V posledních letech byly vytvořeny tašky, trika, polokošile pro fanoušky a dopingové kontrolory. Od roku 2008 jsou na všech webech akcí FIBA umístěny bannery Čestné hry odkazující na sekci Čestné hry na webu fiba.com a jeden z rotujících bannerů je také věnován prezentaci Čestné hry. Značka Čestné hry byla také zahrnuta do vývoje hry EA Sports NBA Live v sekci věnované FIBA Mistrovství světa. Ročně se hry prodají statisíce, což značku Česné hry rozšiřuje mezi mladé i dospělé po celém světě.

 

FIBA Clean Game Campaign Logo

 

FIBA Clean Game Campaign

 

Bulletin FIBA Daily
Zaregistrujte se k odběru našeho denního bulletinu a dostávejte nejnovější basketbalové zprávy přímo do své e-mailové schránky
Odeslat
Registrace
Odhlásit
2013 FIBA U19 World Championship Global Partners and Marketing Partners

Molten Logo Peak Logo Tissot Logo Tour Espana Logo BMW CarTec Group CEPS Logo Ceska Posta Logo Mero Logo Praha Logo