FIBA Mistrovství světa U19 - Česká republika
loading...Please wait while content is loading.
FIBA Mistrovství světa U19 - Česká republika
Oficiální název
FIBA Mistrovství světa mužů U19 2013

Místo
Země: Česká republika
Město: Praha

Datum
27. června - 7. července 2013

Systém soutěže
Podívejte se na systém soutěže

Účastnické týmy
Argentina
Austrálie
Brazílie
Kanada
Čína
Pobřeží slonoviny
Chorvatsko
Česká republika
Írán
Korea
Litva
Rusko
Senegal
Srbsko
Španělsko
USA
Podívejte se na týmy

Historie
Podívejte se na historii
Jak říká oficiální motto FIBA Mistrovství světa mužů U19, hvězdy zítřka se sejdou toto léto v Praze.

Minulé ročníky FIBA Mistrovství světa U19 nám daly řadu předních světových hráčů basketbalu – minulosti, současnosti, budoucnosti.

Přechod mezi juniorskou a seniorskou kategorií je většinou nejdůležitější moment v kariéře sportovce. Šampionát, jako je tento, pomáhá basketbalistům tento krok učinit.

Ve svých deseti dosavadních ročnících byla FIBA Mistrovství světa U19 hvězdně obsazena a uvedla na scénu některá z největších jmen světového basketbalu, kterými jsou například Pau Gasol, Andrei Kirilenko, Vince Carter, Andrew Bogut, Nicolas Batum, Vlade Divac, Arvydas Sabonis, Juan Carlos Navarro a Wang Zhizhi a mnoho dalších.

Potenciál a popularitu této akci, která se poprvé konala v roce 1979, přidalo rozhodnutí FIBA změnit cyklus konání světových šampionátů ze čtyř na dva roky od roku 2007. To znamená, že každá generace globálních basketbalových talentů má šanci bojovat na nejvyšší mezinárodní úrovni.

FIBA Mistrovství světa mužů U19 představí týmy ze 16 zemí napříč kontinentálními zónami FIBA a nejlepší mladé hráče světa ročníku 1994 a mladší.

Evropa bude reprezentována šesti týmy – hostitelskou Českou republikou, obhájci titulu z Litvy, Chorvatskem, Ruskem, Srbskem a Španělskem. USA, Brazílie, Kanada a Argentina jsou zástupci amerického kontinentu, zatímco Asii budou reprezentovat Čína, Korea a Írán. Startovní pole kompletují africké týmy Senegal a Pobřeží slonoviny společně se zástupcem Oceánie Austálií.


 

 

Bulletin FIBA Daily
Zaregistrujte se k odběru našeho denního bulletinu a dostávejte nejnovější basketbalové zprávy přímo do své e-mailové schránky
Odeslat
Registrace
Odhlásit
2013 FIBA U19 World Championship Global Partners and Marketing Partners

Molten Logo Peak Logo Tissot Logo Tour Espana Logo BMW CarTec Group CEPS Logo Ceska Posta Logo Mero Logo Praha Logo